Jak działa karta Curve

Karta Curve to aplikacja, która pozwala płacić wszystkimi swoimi kartami kredytowymi oraz debetowymi za pomocą jednej karty. W jednym miejscu można mieć je wszystkie razem. Ważnym aspektem jest to, iż Curve nie trzeba zasilać i nie oferuje ona posiadania specjalnego konta bankowego, robienia przelewów czy tez wpłat lub wypłat.

czerwone krzesło
Karta Curve działa w ten sposób, że najpierw należy zarejestrować się i zamówić kartę, która zostanie dostarczona do domu użytkownika. Fizyczna karta umożliwia dokonywanie zbliżeniowych płatności. Kartę aktywuje się dzięki aplikacji mobilnej. Dzięki niej wybiera się też sklepy, z których zazwyczaj korzysta się. Ponadto tą kartą można płacić poza sklepem stacjonarnym – w Internecie i umożliwia ona wypłacanie pieniędzy z bankomatu. Można posługiwać się nią w kraju lub za granicą, gdyż obsługuje ponad 150 różnych walut. Przed dokonaniem zapłaty np. za zakupy trzeba jedynie wskazać, z której karty mają zostać pobrane środki pieniężne. Przeprowadzone transakcje zapisują się w historii aplikacji. W banku także zostanie to uwzględnione, co będzie oznaczone opisem “CRV” przy danej operacji. W ten sposób płatności za pomocą karty są identyfikowane. Dodatkowo firma Curve informuje dany bank specjalnym kodem, który identyfikuje placówkę, gdzie została wykonana transakcja. W ten sposób nie obejdzie się np. za pobieranie gotówki w bankomatach używając karty kredytowej. Każdy wydawca zostanie poinformowany, że to była gotówkowa transakcja. Pierwsze wykonane 10 transakcji w kraju w bankomacie jest w pełni darmowe.

Niekiedy bywa tak, że realizując daną płatność można pomylić się i przykładowo zapłacić nie tą kartką, którą zamierzało się wcześniej. Dzięki zastosowaniu karty Curve można zmienić decyzję nawet po upływie długiego czasu. Użytkownik ma 14 dni na ewentualną zmianę karty płatniczej. To świetne rozwiązanie dla osób jednocześnie korzystających z debetowej jak i kredytowej karty.
plaża
Używając kartę Curve użytkownik ma gwarantowaną wygodę, ponieważ nosi przy sobie tylko jedną kartę, którą zastępuje wszystkie inne dotychczasowe. Ponadto zapewnia ona bezpieczeństwo na wypadek zgubienia jej, ponieważ w aplikacji można zablokować wszystkie udostępnione w niej karty. Aplikacja sumuje tygodniowe zakupy i może też wysyłać e-mailem potwierdzenie z każdej dokonanej transakcji. Ponadto nadawca transferu może wskazać innego odbiorcę do którego chce wykonać przelew. Wystarczy wprowadzić jak przy zwykłym internetowym przelewie – dane adresata, tytuł przelewu i wskazać z której karty mają zostać pobrane środki pieniężne. Odbiorca po otrzymaniu powiadomienia może zatwierdzić przelew i w ten sposób automatycznie otrzyma środki na swoje konto.
Cennym zabezpieczeniem tej aplikacji jest możliwość ustawienia logowania za pomocą odcisku palca w telefonach, które w swoich funkcjach są wyposażone w czytnik papilarnych linii. Ponadto aplikacja Curve sama wyloguje użytkownika po jej zamknięciu, jak również w chwili bezczynności.
facet
Korzystanie z karty Curve jest bezpieczne, ale należy również pamiętać o dodatkowej ochronie posiadanych środków. W Curve nie otwiera się żadnego konta, więc nie gromadzi się na nim pieniędzy. Środki, które są zapisane na Curve Cash są w postaci punktów stanowiących równowartość realnych kwot.

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *