Klasyczne przysłowie należy zmienić na kochane zdrowie nikt się nie dowie ile kosztujesz aż się zepsujesz

Osoby znające powiedzonko zawarte w tytule tekstu natychmiast będą wiedzieć, na czym polega niby błąd. Wyrażenia „ile smakujesz” przerobiono na „ile kosztujesz”. otóż to koszty. Zdrowie jest oceniane za najważniejsze w życiu i nie dziwne że jest drogie. System zdrowotny to niezwykle intratny biznes i raz za razem jak kozaki po deszczu wyrastają nowe, niepaństwowe gabinety lekarskie.

Gabinety niepaństwowe a Narodowy Fundusz Zdrowia

Stale bez piniędzy Narodowy Fundusz Zdrowia zdaje się przeczyć teorii, że leczenie to rentowny biznes. To błąd, rozchodzi się o wzorzec biznesowy i prowadzenie takowej działalności. Współcześnie warto leczyć i koszty są tu pokaźne. Wystarczy popatrzeć na cenę usług czy nawet samych konsultacji w sekretariatach medycznych, są to usługi relatywnie tanie. Dlatego wielu zważa, że w sektorze medycznym pacjenta powinno się leczyć ale nie wskazane jest uzdrowić. Jeśli popatrzymy na inwestycje jakie zostały dokonane by uruchomić współczesne szpitale onkologiczne, możemy ryzykować stwierdzenie, że jeżeli odnaleziono by niesamowity, niekosztowny i mało skomplikowany lek na raka to zdołałoby zniszczyć finansowo służbę zdrowia wielu Państw. Czy skutkiem tego nie posiadamy jeszcze lekarstwa na tą chorobę? Nie wiadomo i raczej przenigdy się nie zorientujemy.

Farmaceutyka, tutaj także są finanse

Rynek farmaceutyczny, również ma się idealnie, zwłaszcza w Polsce. Typowy Polak uchodzi w Europie za osobę nadużywającą medykamentów. Co więcej po antybiotyki sięgamy nagminnie i to bez wyraźnych wskazań medycznych. Później mikroby się uodparniają na stosowane leki i coraz ciężej leczyć ludzi.
physiotherapy
Natomiast wracając do aptek i rynku farmaceutycznego. Liczba punktów aptecznych w Polsce jest znaczna, to daje kolosalne możliwości w poszukiwaniu najlepszych propozycji a powinno się poszukiwać. W niektórych sytuacjach apteki nakładają dość wysokie procenty na leki. Nie warto także robić nabytków w dużych sieciówkach które przeznaczają wielką kasę w reklamę bo właśnie w takich miejscach dopłata jest większa by pokryć koszty na reklamę. Przykładowo zupełnie nie widziałem reklamy lokalnych aptek takich jak http://www.zdrow-med.pl i dlatego twierdzę, że koszty funkcjonowania niniejszej apteki są niższe niż jakiegoś sieciowego olbrzyma. Niższe koszty to opcja zapewnienia mniejszych cen. Kto wie, może dlatego korzystam przede wszystkim z takich aptek poszukując tanich środków.

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *