Co poczynić w sytuacji kiedy brakuje gotówki?

Wyobraźmy sobie sprawę, w której potrzeba nam nagle pewnej kwoty pieniędzy, tymczasem nie mamy osobistych środków a rodzina oraz bliscy nie mogą nas wesprzeć. Idealnym rozstrzygnięciem wydaje się być kredyt gotówkowy, jakkolwiek co w wypadku w przypadku, gdy banki nie są skłonne nam go użyczyć? Może się tak bowiem zdarzyć jeżeli przykładowo nasza historia kredytowa nie jest porywająca i znajdujemy się na wykazie Biura Informacji Kredytowej, tudzież nie uzyskujemy wystarczająco wysokich comiesięcznych dochodów.

Banki bowiem najczęściej są roztropne i bardzo troskliwie przeglądają wiarygodność i wypłacalność klienta nim użyczą mu pieniądze. Zdarzają się co prawda takie banki, które mają w swojej ofercie takie produkty, jak pożyczka bez zdolności kredytowej, lecz nieliczni klienci mogą je zdobyć. Są one przeważnie przedkładane wyłącznie stałym klientom, którzy prężnie korzystają z oferty konkretnego banku i mają pewną dobrą opinię.
Co jednak w przypadku, kiedy do takich klientów się nie zaliczamy a nasza pozycja fiskalna jest dotkliwa i będziemy musieli dostać pieniądze? W takim przypadku pozostaje nam podążyć do instytucji pozabankowych, których produkty – np. szybkie pożyczki są kierowane właśnie do osób nie posiadających płynności finansowej, niezmiennie posiadających zadłużenie, względnie nie mogących pochwalić się dobrą historią kredytową. Kredyt jako produkt dostarczany przez prywatne firmy nie nasuwa argumentowania zdolności kredytowej, ani uzyskiwania wysokich (a nawet żadnych) comiesięcznych dochodów. Szybkie pożyczki to minimum formalności i dokumentów, bez możliwości przedkładania zaświadczeń o wysokości przychodów i zabezpieczeń. To znakomite rozstrzygnięcie dla osób znajdujących się w nagłej potrzebie – zarazem jednak kosztowne, wysoko oprocentowane, w takim przypadku należy się liczyć z tym, że spłacimy daleko większą sumę od tej pożyczonej.

Author: admin

Share This Post On