Sposób na szybką kasę tu i teraz? Pożyczki pozabankowe online

Polacy znaleźli świetny sposób na uzyskanie szybkiej gotówki – to pożyczki pozabankowe online. Szybka pożyczka online to produkt, który rozpowszechniony został przez parabanki i cały późniejszy sektor pożyczek pozabankowych. Pewne jest to, że rynek ten wciąż będzie się rozwijał i w przyszłych, nadchodzących latach, nie straci na popularności.

Pożyczki pozabankowe online w 2014 roku

Z raportu Związku Firm Pożyczkowych wynika, że Polacy coraz chętniej i coraz częściej sięgają po szybkie pożyczki i chwilówki przez Internet. Szybka pożyczka online (więcej o niej na: http://judaszowesrebrniki.pl/szybka-pozyczka-online) to wręcz trend, który całkowicie zadomowił się na polskim rynku finansowym. Raport, którego wyniki przedstawiamy poniżej, został sporządzony przy użyciu danych pochodzących od firm:

  • NetCredit, Vivus, SMS365, Lendon, MiniCredit, Pożyczkomat, Pandamoney, InCredit, Zaimo, ViaSMS, ŁatwyKredyt oraz Kredito24

Tylko w I kwartale 2014 roku Polacy zaciągnęli w firmach pożyczkowych dług w postaci około 58 milionów, wraz ze spłatą odsetek i prowizji. W tym jedynie 9% wszystkich zaciągniętych pożyczek kwalifikowało się, jako pożyczki przeterminowane, czyli niespłacone w czasie lub w całości, ze stratą dla firmy pożyczkowej. Dodatkowo:

  • Średni wybierany czas spłaty pożyczki to 26 dni
  • Średnia wartość pobieranej pożyczki to 860 zł

Firmy pożyczkowe zanotowały także niewielki przyrost ogólnej liczby klientów, do około 58 tysięcy zaciągających pożyczki w I kwartale tego roku.

Przyszłość pożyczek pozabankowych online

ZFP prognozuje wzrost sprzedaży pożyczek w przyszłym kwartale roku 2014 i w latach nadchodzących. Według zebranych danych odnotowano wzrost popytu na pożyczki w I kwartale 2014 roku w odniesieniu do IV kwartału roku 2013. Zwiększyła się także liczba pożyczek przyznanych w stosunku do tych odrzuconych – szybka pożyczka online jest obecnie łatwiej dostępna dla potencjalnego klienta niż rok temu.
Dodatkowo zmniejszyła się jednak średnia długość kredytowania, przy jednoczesnym niewielkim wzroście średniej kosztu udzielenia pożyczki. Ta ostatnia wiadomość nie jest wiadomością najlepszą dla klientów firm pożyczkowych – ceny pożyczek wzrosły zamiast zmaleć ze względu na wysoką konkurencję w tym sektorze pożyczkowym.

zestresowana kobieta

Polacy chętnie wnioskują o pożyczki

Według badania opinii na zlecenie Biura Informacji Kredytowej oraz Fundancji Kronenberga czy banku Citi Handlowy przeprowadzonego przez firmę MillwardBrown, wynika, że Polacy chętnie będą wnioskowali o pożyczkę w najbliższym roku. Aż 15% ankietowanych planuje zaciągnięcie kredytu lub pożyczki w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. Szybka pożyczka online może być jednym z produktów finansowych, który Polacy wybiorą najchętniej.
Prostota otrzymania pożyczki przez Internet, bez przymusu przedstawiania zbędnych dokumentów, bez formalności i na prostych warunkach – wszystko to przyciąga nowych kredytobiorców.

Na co Polacy wydają pieniądze z pożyczek?

Badanie pokazuje, że najchętniej finansujemy wydatki bieżące, do których zalicza się zarówno opłata rachunków, jak i zakup najpotrzebniejszych rzeczy dnia codziennego, w tym jedzenia (27 proc. ankietowanych). Na drugim miejscu w rankingu staje remont mieszkania (19 proc. ankietowanych), a na miejscu trzecim zakup nowego sprzętu AGD i RTV (18 proc. ankietowanych).
Osoby, które dopiero planują wnioskowanie o pożyczkę najchętniej przeznaczyłyby ją na zakup sprzętu domowego (w przypadku 27 proc. ankietowanych), remont mieszkania (22 proc. ankietowanych) oraz zakup samochodu (13 proc.).

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *