Szybko i bez wychodzenia z domu

Jeżeli bank, w którym starałeś się o pożyczkę lub kredyt odmówił ci jego udzielenia jeszcze nic straconego. Poza bankiem na rynku dostępne są także dobre pożyczki i chwilówki. Spora ich część dostępna jest na dowód, bez zaświadczeń o dochodach, albo informacji z Biura Informacji Kredytowej. Co więcej można je uzyskać także bez konieczności wychodzenia z domu ponieważ wiele firm oferuje swoje usługi przez internet. Więcej informacji na temat firm udzielających pożyczek pozabankowych dostępnych przez internet znajdziesz pod adresem: http://finansowaparabola.pl/poznaj-calkiem-nowe-firmy-pozyczkowe.html.

Bez zbędnych formalności

100 złotychOgromną zaletą pożyczki na dowód bez zaświadczeń jest właśnie brak szeregu formalności, które musimy spełnić, gdy staramy się o pożyczkę lub kredyt w banu. Przede wszystkim zobowiązani jesteśmy do przedstawienia zaświadczenia o dochodach, które może być poddane weryfikacji przez bank u osoby posiadającej takie informacje – pracodawcy lub działu płac i kadr. W przypadku instytucji działających na rynku takiej konieczności nie ma. Jest to duże ułatwienie ponieważ bardzo często są sytuacje, w których osoby starające się o kredyt nie są w stanie udokumentować dochodów mimo tego, że je posiadają. Dodatkowo banki wymagają nienagannej historii kredytowej, co też wyklucza bardzo wiele osób z procesu starania się o kredyt. Takie wnioski są po prostu z założenia odrzucane. Zaś w przypadku instytucji pozabankowych nie musimy przedstawić naszej historii kredytowej. Nie musimy też gromadzić szeregu innych niezbędnych dokumentów wymaganych bez bank. Wystarczy dowód osobisty. Żadnych zaświadczeń, minimum formalności.

Bez wychodzenia z domu

Kolejną zaletą pożyczek bez zaświadczeń oferowanych przez instytucje finansowe jest ich dostępność przez Internet. Nie musimy wychodzić do placówki i stać w kolejce, bo wszystko ogranicza się w zasadzie do wypełnienia prostego wniosku na stronie internetowej danej firmy i wypełnienie niezbędnych rubryk z danymi osobowymi, do których wystarczy nasz dowód osobisty. W przypadku przyznania nam pożyczki pieniądze trafiają bezpośrednio na nasze konto, a więc ponownie w tym przypadku nie ma konieczności opuszczania własnego mieszkania. Czas oczekiwania na wykonanie przelewu to czasami tylko 15 minut, co w przypadku tradycyjnej bankowości w ogóle nie byłoby możliwe.

Decyzja kredytowa

Tutaj też przewagę mają instytucje pozabankowe ponieważ decyzja kredytowa pojawia się bardzo szybko. W niektórych przypadkach jest to kilkadziesiąt minut po złożeniu wniosku. W banku proces rozpatrywania wniosku jest bardzo złożony i trwa bardzo długo, co oczywiście jest spowodowane koniecznością sprawdzenia wszystkich dostarczonych dokumentów i zaświadczeń i obliczenia ryzyka kredytowego, jakie może ponieść bank.

Nie dla każdego

Trzeba jednak podejść do tego typu pożyczek z chłodną głową i odrobiną dystansu. Warto sprawdzić wszystkie dostępne na rynku produkty finansowe, aby mieć pewność, że wybraliśmy dokładnie to, co była nam potrzebne. Bez względu na to, kto udzieli nam pożyczki będziemy musieli ją prędzej czy później spłacić.

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *