BIK – Bat na dłużników

Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która powstała kilka lat temu. Została powołana z inicjatywy banków, w celu gromadzenia informacji o udzielanych w kraju kredytach i pożyczkach, oraz o osobach, które decydują się na takie produkty finansowe. W BIK znajdują się informacje o każdym, kto spłaca lub spłacał pożyczkę lub kredyt. Ważne jest to, jakie to informacje.

Informacje o kliencie, zawarte w BIK mogą działać na jego korzyść, lub na niekorzyść. Klient, który spłacał swoje zobowiązania w terminie, jest w BIK oceniany wysoko, klient, który nie spłacił swojego zobowiązania lub spłacał je nieterminowo, jest oceniany bardziej negatywnie. Banki mogą sięgnąć po takie informacje i – na przykład – odmówić udzielenia kolejnej pożyczki lub kredytu osobie, która wcześniej miała kłopoty ze spłatą zobowiązań.

puste kieszenie

Zła historia kredytowa zapisana w BIK przekreśla szanse na uzyskanie kredytu w banku. Pozostają jedynie droższe firmy pożyczkowe.

Negatywna ocenia w BIK a kolejna pożyczka.

Osoby, które mają negatywną ocenę w BIK na pewno nie otrzymają pieniędzy w banku. Nie stoi jednak nic na przeszkodzie, by ubiegały się o pożyczkę w instytucjach, które rejestru BIK-u klienta nie sprawdzają. Takie instytucje istnieją, możliwy jest nawet kredyt bez BIK przez Internet. Jego zasady jednak są mniej korzystne niż zasady, na podstawie których udzielane są kredyty i pożyczki w bankach.

Czy warto decydować się na pożyczkę lub kredyt?

Negatywna ocenia w BIK może zdarzyć się każdemu. nie oznacza to jednak braku szans na kolejne produkty pożyczkowe. Nie trzeba od nich uciekać, niektóre mogą być korzystne. Więcej o tym można dowiedzieć się na stronie internetowej http://judaszowesrebrniki.pl/kredyt-bez-bik-przez-internet oraz innych stronach. Trzeba szukać i sprawdzać.

Kredyt i pożyczka to zobowiązania finansowe.

Decydując się na produkt pożyczkowy w opcji “bez BIK”, warto mieć świadomość, że trzeba pieniądze oddać, a kwota do oddania będzie powiększona o odsetki i inne koszty, bardzo ważne jest zatem, by decydować się na takie produkty pożyczkowe, których spłacanie nie spowoduje problemów. Starając się, rozsądnie podchodząc do tematu pożyczek i kredytów, z pewnością znajdziemy taki produkt pożyczkowy, który spełni nasze oczekiwania.

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *