Polskie firmy pożyczkowe

Na rynku nie brakuje firm, które zajmują się udzielaniem pożyczek pozabankowych. Znakomicie radzą sobie zarówno instytucje pochodzące z Wielkiej Brytanii czy Łotwy, jak też rodzime firmy, które udzielają zastrzyku finansowego Polakom będącym w potrzebie. Co sprawia, że chętnie korzystamy z tego typu usług?

Banki i dokumenty

Wiele osób ma problem z uzyskaniem kredytu w banku. Instytucje te są wprawdzie kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego i cieszą się zaufaniem, jednak stawiają warunki, które nie dla każdego są do spełnienia. W bankach pojawia się wiele osób z niskimi dochodami lub pracujących w oparciu o umowy o dzieło czy umowy zlecenie. Ich wnioski kredytowe są z reguły odrzucane, ponieważ posiadają zbyt niskie dochody lub nie mają stałego zatrudnienia na umowę o pracę. Tymczasem to właśnie takim ludziom najczęściej przydaje się zastrzyk gotówki, ponieważ ich zarobki nie pozwalają oszczędzić sporej kwoty, jaka może być nagle potrzebna na zakup pralki, leczenie czy naprawę cieknącego dachu. Pożyczki bankowe są z reguły udzielane osobom, które dysponują wyższymi dochodami i mają czyste konto w BIK. Co zrobić, jeśli w BIK widnieje wpis o naszych dawnych problemach ze spłatą zadłużenia, a nasze dochody nie zapewniają nam zdolności kredytowej?

 

Business people shaking hands, finishing up a meeting

Konkurencja dla banków

Banki konkurują pomiędzy sobą, pragnąc pozyskać nowych klientów. Muszą też konkurować w parabankami, jakich nie brakuje na rynku. Są to firmy udzielające pożyczek z środków własnych. Nie mogą nazywać się bankami, ponieważ nie podlegają kontroli KNF. Czy oznacza to, że pożyczka w takiej firmie to ogromne ryzyko?

Nie. Ilość parabanków rośnie, pojawiają się nowe firmy, jednak na rynku wciąż królują te, które od lat cieszą się zaufaniem swoich klientów. Działają z zachowaniem przejrzystych zasad, a w umowach nie ma nieścisłości i kruczków prawnych, które mogłyby wzbudzić nasze wątpliwości. Wiemy, ile musimy oddać i ile dokładnie będzie wynosiła rata. Rzetelne firmy umieszczają w umowach informacje o czasie trwania pożyczki, oprocentowaniu oraz RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. Ta ostatnia uwzględnia wszystkie koszty, jakie musimy ponieść przy zaciąganiu pożyczki. Nie ma tutaj ukrytych opłat, które mogłyby nas zaskoczyć przy pierwszej racie. Dzięki analizie RRSO możemy ocenić, która pożyczka jest najtańsza.

 

Business Colleagues Calculating Tax

Jak wziąć pożyczkę pozabankową?

Procedura zaciągania pożyczki w instytucji finansowej, która nie jest bankiem wydaje się bardzo prosta i taka w rzeczywistości jest. Parabanki oferują nam atrakcyjne oferty, ponieważ na rynku panuje spora konkurencja. Pożyczkę możemy zaciągnąć w oddziale firmy lub za pośrednictwem sieci. Pożyczki internetowe to wygodny sposób dla osób, które pracują do późna i nie mogą wziąć wolnego, aby udać się do banku czy parabanku. Pieniądze wpływają na nasze konto po wypełnieniu wniosku online.

Oferta parabanków jest dla wielu osób atrakcyjna również dlatego, że instytucje te nie sprawdzają ich historii w BIK. Nawet, jeśli kilka lat temu spóźniliśmy się ze spłatą zobowiązania w banku, nie wpłynie to na udzielenie nam pożyczki obecnie.

 

Family at business advisor office

Popularność polskich firm pożyczkowych jest duża. Świadczy o tym chociażby ogromna ilość umów, jakie podpisują one każdego roku.

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *