Pożyczki online

Internet to dzisiaj chętnie wykorzystywany sposób na dokonywanie zakupów, szukanie informacji, porozumiewanie się ze znajomymi czy płacenie rachunków. Aby być na czasie, instytucje finansowe również wprowadziły dla swoich klientów usługi internetowe. Obecnie popularnością cieszą się pożyczki online, które możemy zaciągnąć bez wychodzenia z domu.

 

Family at business advisor office

Kredyt a pożyczka

Szybką pożyczkę online możemy zaciągnąć w parabanku, który nie każe nam długo czekać na pieniądze. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się skorzystać z usług banku, musimy liczyć się z tym, że samo wypełnienie wniosku i wysłanie go za pośrednictwem Internetu nie wystarczy, aby uzyskać pożądaną kwotę.

Banki sprawdzają swoich klientów w BIK. Musimy mieć czyste konto,  jeśli chodzi o problemy ze spłatą zadłużeń, przedstawić zaświadczenia o dochodach, a niejednokrotnie także posiadać konto w banku, w którym chcemy wziąć kredyt. Może się okazać, że w placówce będziemy musieli pojawić się kilkakrotnie zanim zostanie nam przyznana określona kwota.

Zalety pożyczki w parabanku

Pożyczka online, jaką zaciągamy w parabanku, nie wymaga zwykle wielu formalności. Niektóre instytucje są gotowe udzielić nam finansowego wsparcia w oparciu o dowód osobisty. Pożyczka pozabankowa nie wymaga też od nas dostarczania zaświadczeń o zarobkach, posiadania umowy o pracę czy czystego konta w BIK. Tego typu pożyczki udzielane są niemal każdemu, dlatego wiele osób decyduje się na nie od razu, mając świadomość swojej nikłej zdolności kredytowej i możliwości odmowy ze strony banku.

Plusem takich pożyczek jest fakt, że są rzeczywiście dostępne online. Wypełnienie wniosku i zapoznanie się z warunkami umowy to wszystko, co musimy zrobić, aby pieniądze wpłynęły na nasze konto. Nie musimy wychodzić z domu w godzinach pracy banku, a pożyczkę możemy wziąć o dowolnej dla nas porze dnia.

 

Successful Business Team

Dla kogo pożyczki online?

Pożyczki, które możemy załatwić za pośrednictwem Internetu, to opcja, z której korzystają osoby zapracowane i dysponujące niewielką ilością czasu. Wiele z nich pracuje w godzinach otwarcia banku i musiałoby brać dzień wolny w pracy, aby móc odwiedzić placówkę i zapoznać się z zasadami przyznawania kredytów orz dokonać niezbędnych formalności. Pożyczka online nie wymaga od nas dyspozycyjności, ponieważ możemy zdecydować się na nią w każdej chwili.

Pieniądze w krótkim czasie trafiają na konto i jest to ogromny plus dla tych, którzy potrzebują gotówki natychmiast. Zdarzają się różne sytuacje losowe, a pożyczanie pieniędzy do rodziny nie zawsze wchodzi w grę. Pożyczka online pomaga wyjść z nagłych kłopotów.

Plusem pożyczek online jest to, że sami decydujemy, ile pieniędzy chcemy pożyczyć. Nie ma tutaj pracownika banku, który może namówić nas na większy kredyt lub wzięcie dodatkowej pożyczki, ponieważ za to przysługuje mu wyższa premia.

 

Financial stress

Którą pożyczkę wybrać?

W sieci dostępnych jest wiele propozycji, dlatego dokładnie zapoznajmy się z kilkoma z nich zanim zdecydujemy się na pożyczkę online. Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty oraz czytając umowy pożyczek internetowych?

  • Korzystajmy z kalkulatorów, jakie wiele firm umieszcza na swoich stronach internetowych. Dzięki temu poznamy faktyczny koszt pożyczki.
  • W umowie poszukajmy informacji dotyczących oprocentowania i RRSO. Dzięki temu ocenimy, czy wysokość odsetek nam odpowiada.
  • Sprawdźmy, jaki czas trwania pożyczki jest zawarty w umowie. Może on odbiegać od tego, o jakim mówią ulotki reklamowe. Można trafić na pożyczki, które trzeba oddać w ciągu 30 dni, ale są też takie, których spłatę rozkłada się na kilka miesięcy.
  • Na podstawie dodatkowych opłat obliczmy rzeczywistą wysokość raty, jaką będziemy zobowiązani płacić.

Financial problems

Jak przebiega procedura?

Zwykle wymaga się od nas jedynie ustalenia kwoty, jaką chcemy pożyczyć oraz czasu, w jakim mamy zamiar ją spłacić. Niejednokrotnie zostaniemy poproszeni o wykonanie przelewu weryfikującego, czyli przelania drobnej kwoty z naszego rachunku bankowego na rachunek pożyczkodawcy. Dzięki temu firmy weryfikują, czy podane we wniosku dane nie są fałszywe.

 

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *